Dlaczego stabilizatory powinno kupować się w sklepach ortopedycznych, a nie w supermarketach?

Sprzęt ortopedyczny to specjalistyczny sprzęt, który jest bardzo przydatny w przyspieszeniu powrotu do sprawności. Ortezy, opaski, czy też gorset ortopedyczny są niezastąpione w leczeniu wielu schorzeń i kontuzji. Pomagają też w walce z bólem. Gdzie je można kupić? Gdzie warto ich szukać?

Sklepy ortopedyczne
Stabilizator kolana czy gorset ortopedyczny powinny być dobrze dopasowane do osoby, która będzie ich używać. Nie powinny to być produkty pierwsze z brzegu, czy wybierane jedynie na podstawie ceny. Nie zawsze wybór najtańszego towaru jest najlepszy dla zdrowia oraz faktycznej przydatności towaru. Dlatego też sklep ortopedyczny warszawa to najlepsze miejsce by kupić dobre i skuteczne akcesoria do rehabilitacji. W wyspecjalizowanych sklepach można znaleźć bogatą ofertę, wiele rozmiarów oraz rodzajów stabilizatorów. Niektóre firmy umożliwiają też bezpłatną konsultację z rehabilitantem, który pomoże dobrać najlepszy na tej fazie powrotu do zdrowia sprzęt.

Apteki
W aptekach można znaleźć stabilizatory średniej jakości. Najczęściej jest ich bardzo mały wybór. Głównie sprzedawane są stabilizatory miękkie, czyli zwykłe elastyczne opaski bezszwowe. Ich główne działanie opiera się na wykorzystywaniu terapeutycznego ciepła. Przynosi to ulgę w bólu, ale nie przyspiesza efektów rehabilitacji. Wielu fizjoterapeutów neguje nawet sens używania takich stabilizatorów. Głównie dlatego, że we walce z bólem bardziej skuteczne i dużo szybsze w działaniu są środki farmakologiczne. W aptekach można kupić ściągacze na stawy – kolanowy, łokciowy, nadgarstek i kostkę. Ponadto można też kupić pasy brzuszne. Nie ma jednak możliwości przymierzenia ich. Zazwyczaj nie można też zwrócić ich po wyjęciu z pudełka. Wyboru należy dokonać samodzielnie lub we wsparciu farmaceuty. Dużym ułatwieniem będzie wcześniejsza konsultacja z rehabilitantem, który podpowie jaki stabilizator będzie najlepszy. Warto jednak wiedzieć, że specjalistyczny towar jest dostępny wyłącznie w sklepach ortopedycznych.

Supermarkety
We wielu sklepach wielkopowierzchniowych można znaleźć proste stabilizatory. Najczęściej są one wystawione w dziale sportowym. W supermarketach sprzedawane są opaski elastyczne. Są one bardzo tanie, co odpowiada też ich jakości. Kupno produktów nie sprawdzonych i nie zatwierdzonych przez fizjoterapeutów i ortopedów może okazać się szkodliwe. Ostatecznie, takie opaski mogą sprawić pacjentowi więcej problemów niż przynieść korzyści. Pod żadnym pozorem nie można mylić tych opasek ze stabilizatorami sportowymi.