Wyposażenie dodatkowe do łóżka rehabilitacyjnego

Kiedy już zapadła decyzja o kupnie łóżka rehabilitacyjnego należy też zastanowić się jakie wyposażenie dodatkowe będzie potrzebne. Należy to uzależnić od własnych potrzeb, bo oczywiście nie wszystko trzeba mieć. Z jakich udogodnień można korzystać?

Barierki
Sprzet rehabilitacyjny powinien przede wszystkim być bezpieczny. Z tego powodu warto jako wyposażenie dodatkowe do łóżka dokupić regulowane boczne barierki. To niewielkie udogodnienie robi dużą różnicę w korzystaniu z łóżka. Można bez obaw zostawić na nim śpiącą osobę i nie trzeba obawiać się, że zsunie się z materaca. Regulowane barierki są proste w obsłudze i każdy opiekun doceni ich zalety.

Materac
Materac do łóżka rehabilitacyjnego jest w zasadzie najważniejszym jego elementem. Ciężko jest traktować go jako wyposażenie dodatkowe, ponieważ bez materaca nie można korzystać z łóżka. Materac powinien zapewniać właściwe podparcie całemu ciału, być wykonany z antyalergicznego i oddychającego materiału. Musi też być przystosowany do tego, że leże łóżka rehabilitacyjne można regulować częściami – osobno wysokość podnóżka i osobno wysokość bezgłowia. Materac musi być wystarczająco elastyczny, by wytrzymywał takie zmiany. Od wygody materaca zależy komfort całego łóżka.

Stolik
Materac do łóżka rehabilitacyjnego jest narażony na wiele zabrudzeń. Duża część z nich powstaje w czasie spożywania przez pacjenta posiłków. Można ograniczyć ich powstawanie korzystając z dedykowanego stolika. Można wykorzystywać go nie tylko do podawania posiłków ale także jako stolik do pracy.

Stojak na kroplówkę
Wieszak na kroplówkę to ogromna wygoda dla opiekunów. Wieszak znajdujący się w zestawie do łóżka rehabilitacyjnego umożliwia swobodne podawanie leków i płynów tą drogą. Nie ma potrzeby inwestowania w osobne, wolnostojące stojaki. Jest to też wygodne ze względu na to, że przesuwając łóżko, przesuwa się też kroplówka. Nie ma ryzyka wyrwania wenflonu z żyły pacjenta.

Wysięgnik
Lozko rehabilitacyjne jak każde inne łóżko może sprawić najwięcej problemów w czasie wstawania z niego. Pomóc w tym problemie może wysięgnik. Pacjent, który porusza się samodzielnie może wykorzystać go po to by ułatwić sobie wstanie z łóżka. Wysięgnik jest też pomocny opiekunom, którym łatwiej jest podnosić pacjenta.

Kółka z blokadą
To szczegół, o którym łatwo zapomnieć. Kółka umożliwiają przesuwanie łóżka z pacjentem. To ogromne ułatwienie, gdy nie ma możliwości przekładania go na wózek inwalidzki. Kółka umożliwiają komfortowy transport z minimalnym użyciem siły.